Naujienos

Atgal

Kauno miesto socialinių paslaugų centras kartu su paramos fondu „Rigra“ kviečia nemokamai ir anonimiškai pasitikrinti dėl ŽIV ir hepatito C

2022 11 21

Kauno miesto socialinių paslaugų centras ilgą laiką bendradarbiauja su Paramos fondu "Rigra", teikiant pagalbą  narkotines ir psichotropines medžiagas vartojantiems asmenims bei jų artimiesiems Kauno mieste. Jau dešimtmetį Paramos fondas „Rigra“ bendradarbiauja, tarpininkauja, nukreipia, palydi ir teikia kitą  įvairiapusę pagalbą psichoaktyvias medžiagas vartojantiems asmenims. O taip pat padeda ir konsultuoja sergančių artimuosius apie priklausomybes, ŽIV infekciją ar hepatitą C.

„Mums svarbu, kad atvykęs žmogus jaustųsi saugiai ir nebijotų kreiptis, kad sugrįžtų, kad paragintų kitus, su panašiomis problemomis susiduriančius asmenis, draugus, pažįstamus atvykti, pasikonsultuoti, atlikti greituosius testus dėl ŽIV, hepatito C ir pan.“ – sako organizacijos vadovė Gražina Aleksaitienė. “Ne bausti, o padėti , t.y. ne bausti už tai, kad žmogus serga priklausomybės liga ar ŽIV liga, - o padėti gauti reikalingas socialines ar sveikatos priežiūros paslaugas“ – priduria Gražina.

Primename, kad ŽIV ir hepatitas C neturi ligai būdingų simptomų, o ankstyva diagnostika ir laiku pradėtas gydymas mažina komplikacijų tikimybę, gerina gyvenimo kokybę, sumažina rizika užkrėsti kitus.

Ar žinote, kad:

  • ŽIV infekcija Lietuvoje diagnozuojama per vėlai, kai liga jau pažengusi;
  • Nors ŽIV infekcija neišgydoma, tačiau kontroliuojama vaistais, o gydymą kompensuoja valstybė;
  • Hepatitas C išgydomas, o gydymas apmokomas privalomojo sveikatos draudimo lėšomis.

Lapkričio 21-25 d. kviečiame atvykti į paramos fondą „Rigra“ , Partizanų g. 5, Kaune, ir profilaktiškai pasitikrinti dėl ŽIV ir hepatito C – nemokamai ir anonimiškai. Ateik, išsitirk, pasikonsultuok, sužinok daugiau.

 

Įvertink savo žinias:

https://rigra.lt/viktorina-apie-ziv/

https://rigra.lt/viktorina-apie-hepatita-c/

 

Daugiau informacijos:

https://rigra.lt/

FB paskyroje: https://www.facebook.com/ParamosfondasRigra

Partizanų g. 5, Kaunas

Tel. +37068717462

El. p.: fondas.rigra@gmail.com